DÜZCE KAYNAŞLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Mahalle ve Köy Muhtarları Bilgilendirildi.

Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Mahalle ve Köy Muhtarları Bilgilendirildi.

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN ´ın himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında, İlçe Kaymakamımız Sayın Cemal DEMİRYÜREK başkanlığında ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan CAN´ın katılımlarıyla Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları ile toplantı gerçekleştirildi.

             Toplantıda İlçe Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Mustafa TERZİOĞLU tarafından, Okuma Seferberliği ile ilgili yürütülecek çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirildi. Mahalle ve köy muhtarlarına bölgelerinde okuma yazma bilmeyen vatandaşlarla ilgili alan taramalarının yapılması, okuma yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşların talepleri doğrultusunda kayıtlarının gerek kendileri tarafından alınması, gerekse oturdukları yere en yakın okul veya halk eğitim merkezlerine yönlendirilmesi konularında bilgilendirmeler yapıldı. Okul Müdürlüklerimiz ile Mahalle Köy Muhtarlıklarına ilgili dökümanlar verildi. Çalışmalara hemen başlanılması hususunda gerekli açıklamalar yapıldı.

Kaynaşlı Kaymakamlık Binası 2.Kat - 0 380 544 43 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.