DÜZCE KAYNAŞLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan CAN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan CAN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Ademoğlunu, beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanını en büyük mesulietine sahip insanıdır öğretmen. Kaderimizin hakikatinin işleyicisi, karaterimizin yapıcısı, kalbimizin çevrildiği her yönde kuucusu odur. Fertler gibi nesiller de onun eseridir. Farkında olsun olmasın, her ferdin şahsi tarihinde öğretmeninin izleri bulunur. Devletleri ve medeniyetleri yapan da yıkan da öğretmenlerdir. Öğretmene değer verildiği, öğretmenin hürmet gördüğü ülkede insanlar mesut ve faziletlidir. Öğretmenin alçaltıldığı, mesleğin hor görüldüğü milletler düşmüştür, alçalmıştır ve şüphe yoktur ki bedbahttır. Babam beni gökten yere indirdi. Hocam ise beni yerden göğe yükseltti, diyen İskender öğretmeni anlamıştır. (Nurettin Topçu: Maarif Davası Kitabından) 

 

Mesleğime başladığımdan bu yana yapabileceğim en güzel vazifede olduğumu düşünmüşümdür hep. etiştirdiğim sayısız öğrencimin gönlüne gül bahçeleri oluşurmuş olmanın vicdani rahatlığı mevcut vazifem için de yeni bir enerji oluşturmaktadır. Hiçbir saba ben işe gidiyorum işe evimden ayrılmadım. Bir evimden çıkıp diğer evime gitim hep. Evde 4 çocuğumu büyütmenin yanında okullarımda binlerce çocuğumla alakadar oldum. Yeri geldi onlarla ağlayıp onlarla güldüm. Mazi ile mevcut anı birlikte düşününce her sıkınıtının bir rahatlığı olduğunu hissettim. Yetiştirdiğim yüzlerce öğrencinin vatanına milletine faydalı mimar, doktor, öğretmen, esnaf, sanatkar olduğunu görünce mesleğime olan saygım ve muhabbetim bir o derece arttı.

 

15 Temmuz gibi ihaneti üzerinden atmaya çalışan cennet yurdumun vatanını milletini seven fedakar gençlere ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha anladım. Başta Kaynaşlı özelinde olmak üzere tüm öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eder, onlardan nice vatan evladı yetiştirmelerini istirham ederim.

Unutmayalım ki peygamber mesleğini icra ediyoruz. Hem mesleğimizin hem de ülkemizin kadrini kıymetini bilmek dileğiyle selam ve dua ile....

Kaynaşlı Kaymakamlık Binası 2.Kat - 0 380 544 43 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.